“BİN KILIÇ DARBESİYLE PARÇALANMAKTAN KORKMAYANLAR HÜKÜMDARI TAHTINDAN ALAŞAĞI EDEBİLİRLER”

Şan Olsun HKP(Maoist) Önderliğinde Yürütülen Halk Savaşına, Şan Olsun HKP(Maoist)’in Şehit Düşen Kahraman Savaşçılarına!

Enternasyonal Komünist Birlik olarak kahramanca bir direnişle şehit düşen HKP(Maoist) önderliğinde Halk Savaşı yürüten Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’nun (PLGA) 29 savaşçısının anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Enternasyonal Komünist Hareketin bir parçası olarak yürütülen bu görkemli mücadelede şehit düşen Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (PLGA) savaşçılarını kendi şehitlerimiz olarak büyük bir gururla sahipleniyoruz.

HKP(Maoist) önderliğine, kadrolarına, Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu’nun kadın ve erkek savaşçılarına, HKP(Maoist) önderliğinde faşist Hint devletinin vahşet boyutundaki saldırganlığına rağmen yürütülen Halk Savaşına destek veren yoksul köylüleri büyük bir içtenlikle selamlıyoruz.

Faşist Hint devleti son dönemlerde gerilla bölgelerine saldırılarını yoğunlaştırmış, resmi silahlı güçlerinin yanısıra paramiliter gruplar aracılığıyla yoksul köylüler üzerinde de büyük bir terör dalgası oluşturmuştur. Faşist Hint devleti Maoistler önderliğinde yürütülen Halk Savaşını engellemek için bundan öncede benzer operasyonlar gerçekleştirmiş fakat her defasında HKP (Maoist) önderliğinde savaşan Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu(PLGA) ve yerel halkın desteğiyle bu karşı devrimci saldırganlıkları büyük bedeller ödeyerek engellemiştir.

Faşist Hint devleti 2005-2009 yıllarında 2 binden fazla yerli halkın katledildiği Sendra ve Salwa Judum, ardından HKP(Maoist)’i yok etmek için 2009-2017 yılları arasında “Yeşil Av Operasyonu”, 2017 Mayıs ayında beş yıl süreceği ilan edilen Samadhan operasyonu, 2020-2021 yılları arasında “Prahar Operasyonu” ile büyük askeri güçler ve işbirlikçilerin seferber edildiği karşı devrimci terör dalgalarıyla sonuç almak istemiş, fakat her defasında halkın da büyük desteği ile HKP(Maoist) bu karşı devrimci saldırı dalgalarının üstesinden gelebilmiştir.

Faşist Hint devleti 2024 yılı Ocak ayında bir kez daha büyük bir karşı devrimci askeri saldırı dalgası başlatmıştır. Binlerce polis, asker ve paramiliter operasyon bölgelerine seferber edilmiştir.

HKP(Maoist) Merkez Komitesi Merkez Bölge Bürosu 1 Ocak 2024 tarihli basın açıklamasında Hint devletinin “Kagar Operasyonu” adını verdiği karşı devrimci saldırı planına karşı kamuoyuna duyarlılık ve protesto çağrısı yapmıştı. “Kagar Operasyonunu Yenilgiye Uğratın” başlıklı açıklamada “Hint devletinin Başbakanı, İçişleri Bakanı, Eyalet Başkanları, Emniyet Müdürleri, İstihbarat yetkileri ve paramiliter güçlerin katıldığı toplantılarda 2047 yılına kadar “yeni Hindistan”ı oluşturmak için Maoist’lerin tümüyle yok edilmesi için tüm güçlerin seferber edileceği kararlar alınmıştır.” denilerek faşist Hint devletinin başlattığı saldırganlığın önemine dikkat çekilmişti.

16 Nisan 2024 tarihinde Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu ile faşist Hint devlet güçleri arasında yaşanan çatışmada şehitler verilerek ödenen büyük bedel bizlere göstermektedir ki önceki karşı devrimci operasyon dalgalarında olduğu gibi bu kez de faşist Hint devleti hedeflerinde başarılı olamayacaktır. HKP(Maoist) ve önderliğinde Halk Savaşı yürüten Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (PLGA) savaşçıları ve bölgenin ezilen ve yoksul halk kitleleri büyük bedeller ödemeyi göze alarak bu faşist terör dalgasını da boşa çıkaracaklardır.

Enternasyonal Komünist Birlik olarak HKP(Maoist) önderliğinde yürütülen kahramanca mücadeleye tüm olanaklarımızla destek vereceğimizi, Hindistan’da yürütülen Halk savaşını kendi mücadelemiz olarak gördüğümüzü enternasyonal dayanışma anlayışımızın bir gereği olarak bir kez daha ilan ediyoruz.

Faşist Hint devletinin HKP(Maoist), Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu ve bölge halklarına yönelik faşist terör operasyonlarını şiddetle kınıyor, devrimci, ilerici kamuoyuna duyarlılık ve destek çağrısı yapıyoruz.

Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu Savaşçıları (HKGO) Ölümsüzdür!

Yaşasın HKP(Maoist) Önderliğinde Yürütülen Halk Savaşı!

Yaşasın Marksizm-Leninizm-Maoizm!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!